• Categories
  • Armia o świcie. Wojna w Afryce Północnej 1942-1943

The Symbol : 9788381783118
80.51
opak To the virus Vault
Order within
and we will send the package today
Reviews
Shipping within Right away
Shipping price The Lack Of
The Availability Of 29 opak
EAN 9788381783118

Orders by phone: 501-031-535

Leave your phone
Laureat Nagrody Pulitzera
Bestseller New York Timesa
W pierwszym tomie swej monumentalnej trylogii o wyzwoleniu Europy w czasie II wojny światowej zdobywca Nagrody Pulitzera Rick Atkinson przedstawia porywającą opowieść o kampanii w Afryce Północnej.
Oswobodzenie Europy i zniszczenie Trzeciej Rzeszy to historia bohaterstwa i nieprzemijającego triumfu, katastrof i błędów. W Armii o świcie Rick Atkinson wykazuje, dlaczego współczesny czytelnik nie może w pełni zrozumieć ostatecznego zwycięstwa Aliantów, nie zgłębiając dramatu, jaki rozegrał się w Afryce Północnej w latach 1942-1943. Pierwszy rok udziału w wojnie u boku sojuszników stanowił przełomowy punkt w amerykańskiej historii. To wtedy Stany Zjednoczone zaczęły postępować jak wielkie mocarstwo.
Zaczynając od śmiałej inwazji w listopadzie 1942 roku, Armia o świcie śledzi działania wojsk amerykańskich i brytyjskich, w miarę jak walczą one z Francuzami w Maroku i Algierii, by w końcu stanąć naprzeciwko Niemców i Włochów w Tunezji. Z bitwy na bitwę niedoświadczone i niekiedy kiepsko dowodzone oddziały przekształcają się stopniowo w doskonałe jednostki bojowe. W centrum opowieści znajdują się niezwykli, lecz nie pozbawieni wad generałowie, którzy zdominowali pole walki: Eisenhower, Patton, Bradley, Montgomery i Rommel.
Praca Atkinsona, oparta na dogłębnych badaniach, bogata w nowe materiały i wnikliwe spostrzeżenia, to kompletna historia wojny w Afryce Północnej.
Wydawnictwo Napoleon V
Autor Rick Atkinson
Rok wydania 2020
Oprawa twarda
Stron 710
Format 17x24x18 cm
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question