• Porady eksploatacyjne pojazdów na akumulator


Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji pomocnych zarówno po otrzymaniu pojazdu na akumulator, jak i po dłuższym nieużywaniu:

Instrukcje dotyczące obsługi akumulatora oraz inne ważne informacje, z którymi należy się zapoznać po otrzymaniu samochodu na akumulator, znajdziecie Państwo, klikając w poniższy link:



Ważne informacje dotyczące obsługi pojazdów na akumulator

Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?
Jak długo można jeździć na jednym ładowaniu? Ile mniej więcej trwa pełne ładowanie?


Te pytania słyszymy bardzo często od klientów. Już śpieszymy z odpowiedzią.


1. W trakcie procesu ładowania pojazd powinien być wyłączony.

2. Przed pierwszym użytkowaniem pojazdu należy przeprowadzić proces ładowania wstępnego.

3. Zalecane jest, aby początkowe ładowanie urządzenia trwało przez około 8 godzin.


4. Po zakończonej 1,5 godzinnej jeździe ładujemy pojazd przez 8 godzin.

Naładowany akumulator pokazuje napięcie między 12 V a 13,6 V. 

Jak sprawdzić, czy pojazd dla dziecka ma naładowany akumulator?

Każdy pojazd wyposażony jest we wskaźnik naładowania baterii, który znajduje się po lewej lub prawej stronie kierownicy. Jest to wyświetlacz, który klienci często mylą z zegarkiem elektronicznym. Wartość, która jest na nim wyświetlana, to nie jest godzina a właśnie napięcie akumulatora. 


Przykładowo, gdy na wskaźniku widzimy wartość 12:00, czyli 12 V to akumulator jest naładowany. Wartość 10:00, czyli 10 V trzeba traktować jak rozładowanie samochodu do zera. 

Podczas użytkowania pojazdu należy monitorować stan naładowania akumulatora i unikać sytuacji, w której napięcie spada poniżej 10 V. Akumulator może ulec uszkodzeniu, jeśli zostanie całkowicie rozładowany.


Bardzo ważne:

Akumulatory "lubią być" naładowane. Czyli po skończonej jeździe nie zostawiajmy pojazdu rozładowanego na długi czas. Jeśli to możliwe to po skończonym użytkowaniu, jak najszybciej podepnijmy samochód do ładowania. 

Jeśli nadszedł koniec sezonu i nie planujemy używać zabawki, zaleca się usunięcie akumulatorów z pojazdu i przechowywanie ich w stanie naładowanym w ciepłym miejscu, lecz to nie wszystko. Dodatkowo co miesiąc obowiązkowo należy doładować akumulator, aby utrzymać jego pojemność.

Wszystkie powyższe wskazówki przedłużą żywotność akumulatora.


Do każdego pojazdu akumulatorowego jest dołączona ładowarka sieciowa, którą podłączamy do zwykłego gniazdka sieciowego w domu. W zależności od wydajności ładowarki oraz pojemności akumulatorów pojazd rozładowany do zera będzie się ładował 8 godzin. Czas ten można skrócić poprzez zakupienie wydajniejszej ładowarki.

 jak-ladowac-akumulator.jpg

Uniwersalna Instrukcja składania pojazdów na akumulator na przykładzie Audi R8 dla dzieci:



W przypadku problemu z samochodem dla dzieci w pierwszej kolejności prosimy o zapoznanie się z instrukcję obsługi, która zawsze jest dołączona do produktu oraz filmami na naszym kanale YouTube:






W wielu przypadkach powodem niedziałania pojazdu na akumulator jest zabrudzenie włączników czy przełączników (zabrudzenie piaskiem, kurzem, zalanie przez dziecko np.: napojem), poniższy film przedstawia, jak można samodzielnie naprawić przełącznik.
Dodatkowo do oczyszczenia można użyć środka K2 o numerze 07 tzw. penetrator i odrdzewiacz, po oczyszczeniu blaszek można zastosować środek K2 PRO lub preparat do czyszczenia instalacji elektrycznych Contact Cleaner.
Zwiększa on przewodzenie i zapobiega stratom napięcia. Zalecamy w trakcie użytkowania do stosowania tych środków, zwiększą one czas użytkowania pojazdu, dzięki lepszemu przewodzeniu, zwiększymy żywotność akumulatorów czy poprawimy przewodzenie przełączników.






Zachęcamy do zapoznania się z Działem Instrukcje na naszej stronie. Link poniżej:



http://www.edukamp.pl/news/n/197/Filmiki-instruktazowe-montazu-pojazdow

Porady i informacje:

Gdy uruchomiliście Państwo pojazd na akumulator, po dłuższym czasie jego nieużywania (np. po zimie) prosimy w pierwszej kolejności o sprawdzenie:

1. Stopnia naładowania akumulatora, należy pamiętać, że każdy akumulator wymaga ładowania i rozładowania. Najlepiej co najmniej raz na dwa tygodnie w sytuacji, gdy nie jest używany, w skrajnych przypadkach raz na 30 dni.

Nie należy dopuścić do rozładowania się akumulatorów poniżej napięć:
 
Dla akumulatorów 12 V - 10,5 V
Dla akumulatorów 6 V - 4, 5 V

 

Nadmierne rozładowanie akumulatora powoduje zmniejszenie jego możliwości magazynowania energii, ograniczenie pojemności i skrócenie żywotności. Nadmierne rozładowanie może być również skutkiem pozostawienia rozładowanego akumulatora przez dłuższy czas bez ładowania.
Zbyt głęboko rozładowywane akumulatory ulegają częściowej, nieodwracalnej utracie dostępnej pojemności.
UWAGA: Po rozładowaniu akumulatora, należy go niezwłocznie w pełni naładować (najlepiej zrobić to w ciągu 48 godzin)

2. Sprawdzenie połączeń wszystkich złączek w pojeździe. Najlepiej wszystkie złączki po okresie zimowym rozłączyć, oczyścić i podłączyć ponownie. Można na złącza użyć płynów np. WD40 lub pokrewnych o podobnych parametrach przewodzenia.
 
W przypadku gdy podjęte działania nie dają rezultatów, a problemy nadal występują, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny: 501031535 lub poprzez e-mail:  gkefekt@wp.pl