• Categories
  • Globalny kryzys

80.51
opak To the virus Vault
Order within
and we will send the package today
Reviews
Shipping within Right away
Shipping price The Lack Of
The Availability Of 38 opak
EAN 9788381780964

Orders by phone: 501-031-535

Leave your phone
Praca jednego z czołowych historyków prezentuje wstrząsającą zależność pomiędzy rozruchami, jakie wstrząsnęły całym światem w połowie XVII w., a zmianami pogodowymi, jakie miały miejsce w tym samym czasie. Nieuchronnie nasuwa się pytanie: czy jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z efektami zmian klimatycznych w naszych czasach?
Oparta na imponujących badaniach, napisana żywym językiem i intelektualnie zachwycająca książka (). Jest nie tylko wstrząsająca i przekonująca, lecz stanowi pomnik naukowego oddania (). Mam nadzieję, że jej lektura będzie wzbudzać debaty przez następne dziesięciolecia.
Dominic Sandbrook, The Sunday Times
Parker snuje swą opowieść z zacięciem (). Jego nowatorska interpretacja, stawiająca na pierwszym miejscu wpływ klimatu, a nie pojedynczych decyzji, pomaga wyjaśnić społeczno-gospodarczą zmianę i rewolucję w sposób, który przyszli historycy będą musieli brać pod uwagę.
Brendan Simms, Wall Street Journal
Imponująca, świeża pozycja () Parker wykazał się benedyktyńską i systematyczną pracą () dzięki której w bogaty i głęboko poruszający sposób ukazał, jak wyglądało życie w burzliwych czasach (). Ta imponująca publikacja powstała z myślą o postawieniu kropki nad i w debacie dotyczącej powszechnego kryzysu.
Lisa Jardine, Financial Times
W jaki sposób zmiana klimatu wpływa na globalną stabilność? Trudno o lepszy moment na postawienie takiego pytania. Odpowiedź, jaką prezentuje Parker, zachwyca naukowym rozmachem.
Dan Jones, The Times
Globalny Kryzys to magnum opus, które przynajmniej przez dwie dekady będzie stanowić punkt odniesienia w trzech obszarach: historii całego świata, roli klimatu w dziejach oraz zrozumienia wielkiego kryzysu siedemnastego stulecia (). Tak imponujące i zakrojone na tak szeroką skalę dzieła historyczne należą do rzadkości; oto jedno z nich.
Theodore K. Rabb, Times Literary Supplement
Przełomowa książka w dziedzinie historii środowiskowej i historii globalnej (). W przekonujący sposób ukazuje, że był to tak naprawdę jeden kryzys, a obraz ludzi z nim się zmagających i analiza jego dynamiki są fascynujące; hipotezy na temat tego, jak sposoby radzenie sobie z tym kryzysem pozwoliły przygotować się na przyszłość, wspaniale prowokują do myślenia. Naukowcy z różnych dziedzin, krajów i reprezentujący odmienne prądy metodologiczne przez długie lata będą nad nią debatować i czerpać z niej wiedzę.
Kenneth W. Pomeranz, Historically Speaking

Wydawnictwo Napoleon V
Autor Geoffrey Parker
Rok wydania 2019
Oprawa twarda
Stron 744
Format 17x24 cm
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question