• Categories
  • Współczesna gospodarka Danii, Finlandii i Szwecji

The Symbol : 9788381801584
48.78
opak To the virus Vault
Order within
and we will send the package today
Reviews
Shipping within Right away
Shipping price The Lack Of
The Availability Of 6 opak
EAN 9788381801584

Orders by phone: 501-031-535

Leave your phone
Monografia dotycząca współczesnej gospodarki Danii, Finlandii i Szwecji powstała w oparciu o dysertację pt. "Gospodarka Danii, Finlandii i Szwecji wobec globalnego kryzysu finansowego".
Kraje nordyckie charakteryzujące się wysokim poziomem rozwoju społeczno-gospodarczego, w niniejszym opracowaniu, to wybrane kraje Europy Północnej należące do Unii Europejskiej, to jest Dania, Finlandia i Szwecja. Pomiędzy tymi krajami, z jednej strony występują liczne podobieństwa, z drugiej strony natomiast państwa te cechuje zróżnicowanie, co wynika z właściwości strukturalnych badanych państw.
Monografia odpowie na pytanie: W jakim stopniu globalny kryzys finansowy wpłynął na rozwój społeczno-gospodarczy krajów nordyckich?
Książka przedstawia nordycki model kapitalizmu, integrację gospodarczą, konkurencyjność międzynarodową, kapitał społeczny, kapitał ludzki, potencjał badawczo-rozwojowy oraz rynki finansowe Danii, Finlandii i Szwecji, na tle krajów wysoko rozwiniętych Unii Europejskiej, po zapoczątkowanym w 2008 r. w Stanach Zjednoczonych globalnym kryzysie finansowym.
Ujęcie współczesnej gospodarki krajów nordyckich zainteresuje studentów, badaczy, sferę biznesu. a także wszystkich, którzy interesują się Europą Północną.
Wydawnictwo Adam Marszałek
Autor Leszek Leśniewski
Rok wydania 2020
Oprawa broszurowa
Stron 238
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question